Aby poprawnie wyświetlić nagłówek zainstaluj Flash Player

© 2008-2018 Adiutor Centrum D. Janek sp. j.
Wchodzisz z adresu: 35.172.111.47   Przez port: 51018  Wszelkie kopiowanie grafiki oraz powielanie tekstów bez pisemnej zgody Adiutor Centrum D. Janek sp. j. jest zabronione.


Zapraszamy do zapoznania się z problematyką poruszaną przez internautów. Może znajdą Państwo wyjaśnienie dla swoich spraw. Jeśli nie, to prosimy o kontakt - pytanie można zadać poprzez formularz zapytania lub w dowolnej innej formie: telefon, GG, poczta tradycyjna lub e-mail kierowany do wybranej osoby.

Pytanie


Witam serdecznie, zwracam się do Państwa z zapytaniem dotyczącym dochodzenia ubezpieczenia z tytułu zdarzenia komunikacyjnego. Zostałam poszkodowana w wypadku, w wyniku którego przebywałam w szpitalach. Odniosłam wiele obrażeń m.in. usunięcie narządy wewnętrzne, przebywałam w śpiączce, miałam połamane obie ręce. Już skierowałam do towarzystwa ubezpieczeniowego wniosek o wypłatę odszkodowania z tytułu NW i OC. Na początku stycznia odbyła się komisja lekarska w wyniku której został orzeczony uszczerbek na zdrowiu w wysokości 120%. Odszkodowanie z tytułu polisy NW zostało mi wypłacone. Nadal jednak oczekuję na jaką kolwiek informację dotyczącą wypłaty ubezpieczenia z tytułu OC. Szanowni Państwo, proszę o informację czy możecie podjąć się prowadzenia dochodzenia wypłaty odszkodowania na drodze sądowej biorąc pod uwagę fakt, że jestem mieszkanką miasta X. Proszę także o informację dotyczącą wysokości Państwa wynagrodzenia. Pozwolę sobie także nadmienić iż komisja orzekająca ZUS przyznała mi rentę inwalidzką na czas określony jednego roku z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Oczekuję odpowiedzi.


Odpowiedź


Witam Panią. Tak, możemy podjąć się prowadzenia Pani sprawy. Proszę jednak wstępnie o dostarczenie dokumentacji (kopie- w dowolnej formie) medycznej oraz policyjnej, jaka jest w Pani posiadaniu i została przedłożona do TU. Czy sprawa karna przeciw sprawcy zdarzenia zakończyła się ?- istotne mogą tu być ustalenia biegłych i zgromadzony w sprawie materiał. Z opisu wynika, że zakres Pani obrażeń jest bardzo znaczny, zatem powinno mieć to odzwieciedlenie w zadośćuczynieniu jak również części rekompensaty strat materialnych (istotny jest tu fakt renty ZUS)- nasza praca polega m.in. na ich wyliczeniu i egzekwowaniu wypłat. Pomagamy poszkodowanym z rejonu całego kraju jak również spoza granic, więc Pani miejsce zamieszkania nie ma żadanego znaczenia - nie wymagamy kontaktu bezpośredniego, choć z przyjemnością zapraszamy na spotkanie :) Nasze wynagrodzenie jest procentowe i nie pobieramy żadnych opłat wstępnych. Wynagrodzenie to jest niezmienne niezależnie czy przejchodzimy do etapu sądowego – naszą pracę kredytujemy na każdym etapie i zawsze nasze wynagrodzenie zależy od efektów wykonanej pracy. Czekam na dokumenty pod wskazanym niżej adresem kancelarii oraz służę wyjaśnieniami pod wskazanymi numerami telefonów.


Pytanie


Dzień dobry, na wstępie kilka informacji w celu wprowadzenia:
 • jestem osobą poszkodowaną w wypadku samochodowym a wypadek miał miejsce z winy innego kierowcy,
 • noszę kołnierz ze względu na ból kręgosłupa w okolicy szyi i drętwienie rąk i w wyniku wypadku jestem na zwolnieniu lekarskim
 • zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy ze względu na mój pobyt w szpitalu,
 • względem sprawcy wypadku wszczęto dochodzenie/śledztwo o przestępstwo,
 • wypadek miał miejsce podczas powrotu z pracy do domu.

W związku z powyższym mam kilka pytań związanych z Państwa pomocą w uzyskaniu należnego odszkodowania:
 • jak wygląda cała procedura?
 • jakie dokumenty są przez Państwa wymagane?
 • czy cała procedura rozpoczyna się po zakończeniu leczenia lub zwolnień lekarskich?
 • co jeśli ze względu na drętwienie rąk i/lub inne komplikacje po zakończeniu leczenia będzie konieczna rehabilitacja – kiedy rozpoczyna się procedura?
 • ile kosztuje Państwa pomoc ( czy to jest konkretna kwota czy też jakiś procent od wartości odszkodowania)?
 • czy kwota odszkodowania jest ustalana przed rozpoczęciem całej procedury czy też jest wynikową działań? - czyli do końca wartość odszkodowania nie jest znana
 • czy kolejność jest taka że osobiście dochodzę roszczeń względem firm ubezpieczeniowych i dopiero w sytuacji kiedy nie zgodzę się z wysokością odszkodowania Państwo pomagacie mi w odzyskaniu pozostałej części?
 • Pozdrawiam D.K.


Odpowiedź


Witam, po kolei odpowiem na Pana zapytania:
 1. procedura jest taka, żeby móc starać się o odszkodowanie należy zgłosić szkodę odpowiedniemu ubezpieczycielowi, co jest równoznaczne ze wszczęciem procedury roszczeniowej
 2. na potrzeby sprawy wymagane są : pełna dokumentacja medyczna, notatka policyjna,rachunki, paragony w oryginałach, oraz wszelka dokumentacja mająca związek z wypadkiem
 3. proces dochodzenia można wszcząć nie czekając na zakończenie leczenia, zwolnień czy rehabilitacji
 4. w związku z nadal trwającym procesem leczenia i rehabilitacji TU jest zobowiązane ponosić te koszty i opłacać, tylko warunkiem jest informowanie TU o dalszym leczeniu i dostarczanie rachunków
 5. przed rozpoczęciem naszych działań otrzyma Pan umowę, regulującą wszystko włącznie z wynagrodzeniem, które jest prowizyjne, żadnych innych opłat nie pobieramy. Jednak jest Pan zobowiązany do zapłacenia 24,40 zł u notariusza za pełnomocnictwo, którego treść dostaje Pan od nas , po jego otrzymaniu podpisujemy umowę
 6. kwota roszczenia jest oszacowana na podstawie dok. med. dostarczonej do nas, oczywiście w trakcie całego procesu może ona ulec zmianie, ale pod warunkiem, że zostaną dostarczone nowe dok. med świadczącze o powstaniu większego uszczerbku na zdrowiu, ale zapewniam, że kwoty, którymi my operujemy są rzetelne, adekwatne do doznanego urazu i nie są na wyrost

wolimy prowadzić sprawy od samego poczatku poczawszy od momentu zgłoszenia szkody do TU , ponieważ wiemy w jaki sposób napisać roszczenia, ująć wszystkie jego elementy, które się Panu należą zgodnie z KC i ustawami , ustalić termin komisji lekarskiej. Łatwiej prowadzić sprawę, jak się nią kieruje od samego początku, ale także możemy wstąpic do sprawy póżniej. Często bywa tak , że trzeba te sprawy odkręcać, ale oczywiście dezycja należy zawsze do poszkodowanego.


Pytanie


Dzien dobry. Niedawno mialem niezbyt mila przygode. Bawiąc się na dyskotece zostałem wyrzucony przez ochroniarzy w wyniku czego spedzilem 8 dni w szpitalu. Połamanie stawu skokowego, wstawienie 7 srub i płyty w nogę uniemożliwia mi prace przynajminej na 3-4 miesiace, a moje koszta rosna. W tej chwili trwa postępowanie prowadzone przez policję o przestepstwo okreslone art. 158par.1 kk. Za wszelkie informacje z gory dziekuje i pozdrawiam.


Odpowiedź


Witam, Pana sprawa kwalifikuje się do poprowadzenia i dochodzenia odszkodowania od właściciela dyskoteki, choć trzeba będzie zaczekać na ustalenia policji. Gdyby się Pan zdecydował jesteśmy skłonni ją poprowadzić. Jeśli zdecyduje się Pan na współpracę z innym biurem doradzamy skorzystanie z fachowców od odszkodowań i koniecznie sprawdził opinie na temat firmy. Polecamy też aby zgłosił Pan się jako oskarżyciel posiłkowy w ewentualnej sprawie karnej i przypilnował osobiście jej prowadzenia.


Pytanie


Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczace zwrotu pieniedzy za kradziez auta. Skradziono mi auto, które było ubezpieczone na 60tys.zl. W zeszłym roku ubezpieczalnia obniżyła sumę ubezpieczenia od kradzieży na 35tys.zl. Natomiast po kradzieży dostalem tylko 20tys.zl. Agent tlumaczył, iż taka jest wartość rynkowa. Ale przecież sami wyznaczyli stawkę na 35tys. Czy polisa nie jest swego rodzaju kontraktem? Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję.


Odpowiedź


Witam. Z ustalaniem wartości aut jest problem, bo zdarza się, że agent często zawyża wartośc smaochodu a ponieważ składka jest wyższa, to i jego prowizja automatycznie również. Proszę sprawdzić jaka jest wartość rynkowa Pana samochodu - na giełdzie, w internecie czy gazetach albo zlecić wycenę rzeczoznawcy. Jeżeli jest wyższa niż 20 tys zł, to trzeba pisać odwołanie do TU podając właściwą wartość oraz źródło uzyskania tej informacji. Jeżeli jednak ta wartośc zostanie na poziomie 20tys zł, to ma Pan prawo wystąpić do agenta, z którym Pan zawierał polisę o zwrot różnicy składki pomiędzy tą , która powinien Pan płacić przy niższej wartości a tą zapłaconą. Jest jeszcze jedna ważna informacją: jeżeli agent jest agentem jednego TU to odpowiedzialnośc za niego przejmuje właśnie to TU na rzecz którego działa, natomiast jeżeli był to multiagent czy broker wtedy on sam odpowiada za siebie.


Pytanie


Szanowni Państwo. Parę lat temu uległem wypadkowi i firma ubezpieczająca sprawcę wypadku wypłaca mi niewielką rentę. Ostatnio zgłosiła się do mnie z propozycją kapitalizacji wypłacanej renty. Potrzebuję pomocy od osób, które mają doświadczenie w takich sprawach i po zapoznaniu się z moją sprawą, podpowiedzą jakie są optymalne możliwości. Przesylam część dokumentów.


Odpowiedź


Witam, zapoznałam się z dokumentacją, ale jest tam za mało wiadomości, żebym mogła ocenić co jest korzystniejsze dla Pana. Zadam więc parę pytań:
 • czym się obecnie Pan zajmuje, czy pracuje, prowadzi własną działalność?
 • czy otrzymuje Pan dodatkowo inne zasiłki oprócz renty z TU?
 • jakie ma średnie dochody miesięczne a jakie wydatki np. utrzymanie mieszkania?
 • jakie ma Pan plany zawodowe?
 • w jakim trybie zdobywał Pan wykształcenie?
 • czy ma Pan określony czas wypłacania renty przez TU ?
 • jakie są rokowania co do stanu zdrowia?
 • czy nadal Pan kontynuuje leczenie i zażywa leki?

Kapitalizacja renty ma na celu wypłatę jendorazowego świadczenia i tym samym jest Pan zobowiązany zrzec się roszczeń w przyszłości. Jest to dobre w tych przypadkach, kiedy poszkodowany planuje przekwalifikowanie zawodowe lub otworzenie własnej działalności i potrzebna mu jednorazowa wypłata. Nie wiem o jakiej wysokości TU rozmawia z Panem? Rozumiem Pana nieufność, że nie podaje mi Pan kwot, ale prosze się nie obawiać, bo ja bez konkretnych kwot nie umiem Panu wyliczyć, co jest korzystniejsze dla Pana.
Czy dostał Pan odpowiednią sumę zadosćuczynienia za uszczerbek na zdrowiu ? czy otrzymał Pan zwrot za koszty poniesione w związku z wypadkiem? 80% uszczerbku na zdrowiu to bardzo duży uszczerbek , zwłaszcza, że ślady wypadku pozostały do dziś w postaci widocznych blizn, co też, jak się domyślam,rzutuje na Pana życie osobiste, rodzinne. Na wyliczenie odszkodowania składa się bardzo dużo czynników, i bez informacji od Pana nie będe w stanie pomóc.


Pytanie


Witam. Mam pytanie co do możlwosci odwolania się w PZU. Doznalem zwichniecia barku i teraz odczowam w nim ból. Nie mialem wczesnej podobnego urazu. Leczenie trwalo kilka tygodni. Przebadano mnie na koisji lekarskiej 400 zl odszkodowania. Czy to nie jest zbyt malo? Czy mogę odwolać sie? Czy po odwolaniu jest mozliwosc, ze przyznaja mi mniejsza sume? Co powinno zawierac odwolanie w swojej tresci?


Odpowiedź


Dzień dobry. Zapewne odszkodowanie wypłacone zostało z tytułu NNW. Trzeba pamiętać, że wypłata zależy wtedy wprawdzie od uszczerbku na zdrowiu, ale wysokość odszkodowania wynika wprost z sumy ubezpieczenia. NNW szkolne i pracownicze sa zazwyczaj na bardzo niskie kwoty. Jeśli chodzi o możliwość odwołania, to zawsze się można i zupełnie znikome jest zagrożenie, że nowa decyzja będzie bardziej niekorzystna, tym bardziej, że otrzymał Pan juz wypłatę. Na odwołanie jest zazwyczaj 14 do 30 dni. Aby było skuteczne, to najlepiej zapoznać sie pełną z treścią orzeczenia komisji i dopiero wtedy odnieść sie do ustaleń lekarzy. Trzeba oczywiście znać tzw. tabelę uszczerbku na zdrowiu odpowiednią dla tego ubezpieczyciela – na rządanie powinien udostępnić.


Pytanie


Sprawa dotyczy kolizji, w ktróej mój samochód został zniszczony przez najechanie przez inny pojazd. Ubezpieczyciel napisał, że wypłaci mi niej, bo pozostał mi wrak. Ale przecież tym samochodem nie moge już jeździc i ma on dla mnie żadnej wartości, więc sie go pozbyłem. Uprzejmie prosze o przejrzenie i konsultacje dwoch pism w zalaczniku.


Odpowiedź


Witam. Moje uwagi do treści odpowiedzi do PZU: linia Pana uzasadnień w odwołaniu jest błędna a przytoczone orzeczenie swiadczy przeciw Panu: należy sie Panu odszkodowanie będące różnicą pomiędzy wartością pojazdu przed szkodą a wartością pozostałości, która Panu pozostała. Stanowi ona wartość! Zbycie jej i uzyskanie pieniędzy czy wstawienie do przysłowiowego ogródka zależy od Pana i nie zmienia wartości wraku. Istotą jest natomiast spór dotyczący wysokości tej wartości wraku. Zwrot za koszty likwidacji pojazdu byłby możliwy w razie braku zainteresowania ze strony ewentualnych kupców a jak to udowodnić juz Panu podałam przez telefon... Tak samo z kwestią sprzedaży wraku : należy wezwać TU do wskazania w terminie 3 dni faktycznego oferenta a razie jego braku i uzyskania jakiejś oferty rynkowej zostanie on sprzedany i jesli podana przez niego cena bedzie niższa niż oferebta TU , to mają dopłacic różnicę. W tej chwili jest problem, bo nie ma Pan dowodów na poszukiwanie kupca i dopełnienie swojego obowiązku pomniejszania szkody a zwyczajnie zlikwidował Pan wrak, aby uniknąć opłacania parkingu i OC. Polecam zatem zmodyfikować treść odwołania j.n:...


Pytanie


Witam, uległem wypadkowi w pracy - złamany kręgosłup krąg L1. Mam protokół powypadkowy określający zdarzenie jako wypadek przy pracy. Czy są państwo zainteresowani reprezentowaniem mnie w kwestii dochodzenia odszkodowania z dodatkowych ubezpieczen, jak również z OC pracodawcy (odszkodowanie, zadośćuczynienie)? W przypadku pytań proszę o kontakt. Z poważaniem, A.M.


Odpowiedź


witam:) oczywiście, z wielką checią pomożemy Panu w dochodzeniu odszkodowania, tylko prosiłabym o więcej dokumentacji pozwalajacej określić rodzaj doznanego uszczerbku i charakter wypadku. Jeżeli bylaby możliwość, to prosz zeskanować dokumentację medyczną, protokoł wypadkowy itd i przesłać do mnie na maila. A odległość nie stanowi klopotu w prowadzeniu adiutacji Pana szkody, prowadzimy bowiem sprawy na terenie calego kraju:), w tym wiele z Warszawy i okolic:) Czy zna Pan zasady na podstawie ktorych współpracujemy?
Wszelkie kopiowanie grafiki oraz powielanie tekstów bez pisemnej zgody Adiutor Centrum D. Janek sp. j. jest zabronione.